Zachraňte si outfit

Ovoce

Na ovoce platí sůl. Na skvrnu naneste velkou dávku soli a nechte ji působit. Pokud je látka odolná, vyperte oděv při teplotě 95 °C. Pokud skvrna nezmizela, na bílou látku můžete nakapat citron, který skvrnu vybělí. Skvrny od ovoce z barevných vlněných látek smyjete studenou vodou s mýdlem nebo látku namočte do kyselého mléka, vyperte a dobře vymáchejte. Kyselé mléko je vhodné zejména na skvrny od borůvek nebo rybízu.

Káva

Skvrnu okamžitě opláchněte studenou vodou a následně vyperte podle štítku na oděvu.

Čokoláda

Oděv zamrazte, vykartáčujte zbytky čokolády a následně vyperte podle informací na štítku.

Majonéza a mastné skvrny

Mastné skvrny vyčistěte přípravkem na mytí nádobí. Tak se zbavíte mastnoty. Extra odolné skvrny vyčistěte kapkou benzínu.

Červené víno

Skvrnu okamžitě posypte solí, která absorbuje víno. Následně předeperte v přípravku na mytí nádobí. Skvrny můžete také odstranit pomocí bílého vína.

Kečup

Kečup odstraníte snadno použitím vlažné mýdlové vody nebo vody s troškou čpavku. Skvrnu můžete před praním navlhčit tekutým prostředkem na praní.

Rada na závěr

Pokud se chystáte použít silná rozpouštědla na bázi alkoholu, nejdříve je vyzkoušejte na kousku oděvu, který není běžně viditelný. Nikdy neperte v pračce a nesušte v sušičce na prádlo oděv nasáklý rozpouštědlem! Před praním se musí rozpouštědlo vypařit. A nezapomeňte, že společnost Electrolux ve svém portfoliu nabízí inovované modely praček a sušiček, které nejen šetří vaši energii, čas, ale především vaše prádlo. S novou řadou praček a sušiček AEG
a Electrolux bude proto praní snazší než dříve a vašemu prádlu se dostane té nejjemnější a nejpreciznější péče.