Zdravé a krásné vlasy po porodu?

Vlasy jsou závislé na správné životosprávě

Kvalita vlasů velmi úzce souvisí se stylem života. Když mluvíme o vlasech, je třeba hovořit hlavně o životosprávě, zdravé výživě a psychické harmonii. No uznejte sami, jak můžeme mít zdravé, krásné vlasy, když si nemají z čeho brát. Žijeme v prostředí plném toxinů a škodlivých zplodin, konzumujeme chemicky vyráběné potraviny plné aditiv s minimem živin, obklopujeme se technikou a lenivíme, stresujeme se a stále se za něčím honíme a spěcháme.

Vlas velmi citlivě reaguje na každou změnu v organizmu a svou kvalitou ji věrně odráží. Stále více lidí trpí nejrůznějšími problémy s vlasy. Málokdo si však uvědomuje, jak velikou zátěž vlastně musí vydržet – trvalá, barvení, melírování, fénování, kulmování, prodlužování, žehlení, slunce, mráz. Kvalita vlasů závisí jak na vnější péči, tak na zdravé životosprávě a psychické pohodě. Všechny zmíněné faktory mohou být příčinou problémů s vlasy – jejich vypadávání, lupovitosti, lámavosti, svědění vlasové pokožky, suchosti či nadměrné tvorby mazu, ztráty lesku.

Vypadávání vlasů


Zdravý muž může být plešatý a zdravé ženě začnou řídnout vlasy v několika životních období, po porodu a v menopauze – za tyto rozdíly můžou pohlavní hormony a především jejich množství, které je dáno geneticky.

U mužů se jedná o pohlavní hormon testosteron, který určuje rozvoj mužského pohlaví. U žen zase estrogen, který řídí její ovulační cyklus. Obecně platí, že endokrinní systém ženy produkuje jak estrogeny, tak i menší množství testosteronu. Zatímco mužský organismus produkuje jen testosteron. A právě tento mužský hormon ovlivňuje vypadávání vlasů tím, že zkracuje fázi růstu vlasu a tím i životnost.

U ženy dochází v období přechodu k útlumu tvorby ženských pohlavních hormonů a zvyšuje se tak hladina testosteronu a tím pádem může docházet k nadměrnému vypadávání až k plešatosti. V těchto případech je nutné mimo jiné harmonizovat endokrinní systém.
 Ztráta osmdesáti až sto vlasů za den je úplně normální. Po kratší dobu se může míra vypadávání výrazně pohybovat směrem nahoru nebo dolů. Výměna vlasů podléhá rovněž změnám ročního období. Je-li množství vlasů, které vypadnou za den, po dobu tří a více měsíců nad normálem, jsou labilní, slabší a řidší na temeni – mluvíme o vypadávání.

Některé hladiny hormonů klesají

Během těhotenství dochází v organizmu k základním metabolickým, hormonálním a imunologickým změnám, které se projevují na kůži i ve vlasech. Po porodu a zvláště po ukončení kojení některé hladiny hormonů prudce klesají, což vede k řadě změn v celém těle ženy.

V těhotenství zůstávají vlasy déle v růstové aktivitě. Naopak po porodu se vlivem poklesu některých hormonů ve velkém rozsahu uvolňují a vypadávají. Tato změna je nejnápadnější čtyři měsíce po porodu (kdy mnoho žen přestává kojit) a než vlasy dorostou, trvá to řadu měsíců. Původní kvalitu mají vlasy často až tři roky po porodu.

Na podporu růstu a obměny vlasů je vhodné v lékárně zakoupit tobolky k vnitřnímu užití Revalid s vitaminy, aminokyselinami a stopovými prvky. Pro vnější podporu růstu vlasů (která je například právě pro kojící matky vhodnější variantou) přináší Revalid tonikum Revalid s kofeinem.

Revalid vlasové tonikum pro vnější použití s energizujícím složením – kofeinem a přirozenými látkami (panthenol, pšeničné proteiny, výtažek z ovsa), které pomáhají folikulu v boji proti procesu stárnutí – zabraňuje vypadávání vlasů a stimuluje jejich růst.

  1. Jemná masáž tonikem stimuluje krevní oběh.
  2. Tonikum s kofeinem působí pozitivně na vitalitu vlasových kořínků a posiluje je.
  3. Tonikum posiluje slabé vlasy, chrání je před poškozením a usnadňuje česání. Panthenol pak zklidňuje vlasovou pokožku.

Tonikum Revalid lze použít na suché i mokré vlasy. Ošetřování by mělo trvat alespoň 2 až 3 měsíce, aby se vlasové kořínky dokázaly zregenerovat. Doporučená cena za Revalid tonic je 390 Kč. K dostání v lékárnách. Více na www.revalid.cz.

Zůstaňte krásná s Revalidem!

Vyhrajte balíček švýcarské vlasové kosmetiky Revalid. Odpovězte správně na soutěžní otázku a zařaďte se tak do slosování o 3 dárkové balíčky obsahujících šampon, kondicionér, Revalid Repair mask a tonikum (ampule) Revalid!

Co obsahuje vlasové tonikum Revalid, které slouží jako obrana proti nadměrnému vypadávání vlasů?

  1. kofein
  2. čajové výtažky
  3. silikon

Stačí nám napsat správnou odpověď na soutez@npmedia.cz s označením REVALID a my 2. července vylosujeme výherce, který se může těšit na skvělou výhru.