Soutěžte o knihu Vysněná kavárna na zámku

Sympatická Ellie, hlavní hrdinka příběhu, prožije trpké zklamání v lásce. A zklamání ji provází i v práci, ve které nenachází žádný smysl. Rozhodne se proto radikálně změnit svůj život a ze všeho nejdřív skončí s kancelářskou prací ve městě. Vymění ji za život na venkovském zámku, kde si pronajme kavárnu. Začne si tak plnit svůj sen – chce pokračovat ve šlépějích své babičky, která pekla ty nejlepší dorty a koláče. Věří, že právě babiččiny speciality, jako třeba kávovo-čokoládový dort, přilákají do jejího podniku hodně hostů. Jak toho dosáhne? Zvládne novou výzvu a bude její kavárna vydělávat? A podaří se jí přesvědčit majitele zámku, mrzutého anglického lorda, který nejvíc ze všeho nesnáší jakékoliv změny?

Kniha lahodná stejně jako kávovo-čokoládový dort

Čtivý příběh si zároveň klade i otázku, co je v životě lepší. Je to stabilní práce s jistým výdělkem v teplé kanceláři, anebo nejistá cesta za snem ve studeném zámku, na níž ale není nouze o dobrodružství i bizarní lidičky? A co ten pohledný, sympatický muž, kterého Ellie potká? Je pro ni odměnou, nebo spíše ponaučením, že mít vztahy v práci se nevyplácí?

Vysněná kavárna na zámku je dobrým receptem na to, jak si pozvednout náladu a udělat si díky čtení hezký den. Podobně jako kouskem poctivého dortu nebo šálkem čaje. Ostatně recept na kávovo-čokoládový dort od babičky, který hraje v příběhu jednu z hlavních rolí, najdou čtenářky i na konci knihy.

O autorce

Caroline Robertsová se díky své první romantické novele My Summer of Magic Moments zařadila mezi oceněné nejlepší britské autory tohoto žánru. Vysněná kavárna na zámku je její druhou knihou.

Žije se svým manželem na krásném northumberlandském venkově, který ji inspiruje. Ráda píše o vztazích: příběhy o lásce, o rodině i o ztrátách. Věří, že člověk by měl stále usilovat o splnění svých snů a neměl by se vzdávat. Spisovatelku Robertsovou to po letech psaní dovedlo k úspěchu.

Soutěžní otázka

Jaké nakladatelství vydalo knihu Vysněná kavárna na zámku?

  • A. Bufa Books
  • B. Sofa Books
  • C. Kofa books

Správnou odpověď zasílejte nejpozději do 10. 4. 2018 na e-mail soutez@npmedia.cz a do předmětu uveďte Vysněná kavárna na zámku. Tři z vás získají výtisk této inspirativní novinky.