Stromy pro Afriku za prodané sušáky

Brabantia a WeForest chtějí letos vysadit miliontý strom

Cílem projektu Velké zelené zdi (The Great Green Wall) v Africe je čelit vysazováním stromů rozpínání pouště v oblasti Sahary. Brabantia společně s neziskovou organizací WeForest zasadila od začátku kampaně Love Nature v roce 2015 v této oblasti na 700 000 stromů. Pro letošní rok si stanovili cíl – dosáhnout 1 milionu stromů, vysadí tedy 300 000 stromů. Brabantia letos zapojila do projektu nejen zahradní, ale také domácí sušáky a opět plánuje vysadit strom za každý prodaný sušák.

Sušíte? Pomáháte

„Sušíte-li prádlo přirozenou cestou na sušáku, šetříte tím přírodu. Nejen, že je tento způsob na rozdíl od sušení v sušičce k prádlu šetrnější a šetří vaše náklady, ale je také šetrnější k životnímu prostředí. Je to jedna z drobností, kterou pro planetu může udělat každý,“ říká Martin Noha, zástupce společnosti Brabantia v ČR.

„Snažíme se podporovat kvalitní produkty a smysluplné nákupní chování lidí. Když vysadíme strom za každou věc, kterou spotřebujeme, tak budeme moci vytvořit svět lepší a bez globálního oteplování,” říká Marie-Noelle Keijzer, ředitelka WeForest.