Valentýnské knižní tipy od Knihy Dobrovský nabízí únorové novinky i knižní klasiku

Pro zamilované:

Milostné esence – 64 přírodních receptů na neodolatelná bylinná afrodiziaka, Stephanie Tourles

Ideální valentýnský dárek? Stephanie L. Tourles dala dohromady originální příručku, která přinese teplo do vaší ložnice. Autorka připravila 64 snadných receptů na přírodní oleje, balzámy, tonika, koupelové směsi a nápoje, které můžete připravit svému miláčkovi. Většina receptů používá jednoduché, běžné přísady, takže je snadno seženete a na přípravu esencí vám bude stačit jen pár minut. Kniha je doplněna krásnými ilustracemi, které vám vysvětlí aplikaci připravených směsí. Doporučená cena je 357 korun.

Pro romantiky:

Mořeplavec, Diana Gabaldon

Román Mořeplavec je třetím z oceňované knižní ságy od Diany Gabaldon, kterou hltají čtenáři po celém světě. V historických příbězích naleznete všechno od dobrodružství, sci-fi a napětí až po romantickou lásku. A román Mořeplavec není výjimkou. Čtenáři se opět setkávají s hlavní hrdinkou Claire, která před dvaceti lety cestovala zpět v čase do 18. století, kde našla životní lásku. Nyní si musí zvolit svůj osud a najít odvahu čelit vášni a boleti, které ji čekají. Tato knížka se na Valentýna hodí jako ulitá a vsaďte se, že pokud je vaše polovička trochu romantik a snílek, nedá ji do přečtení poslední stránky z ruky. Doporučená cena je 447 korun.

Pro milovnice silných příběhů:

Knihkupkyně, Cynthia Swanson

Další únorová novinka potěší zejména ženské čtenářky. Hlavní hrdinka románu Kitty Millerová žije dvojí život. Přes den je samotářkou, která miluje knihy a celý svůj život zasvěcuje práci ve svém knihkupectví. Přes noc, když Kitty spí, sní o životě jako Katharyn Anderson, jež je šťastně vdaná za lásku svého života a bydlí v úžasné vile, kde vychovává své překrásné děti. Kittyin sen se stává reálnější každou nocí. Je možné, že by si mohla mezi dvěma světy opravdu vybrat ten svůj? Strhující portrét ženy hledající vlastní identitu nechává čtenáře do posledních stran v nejistotě. Doporučená cena je 349 korun.

Pro ty, co touží po úspěchu:

Cesta vlka, Jordan Belfort

Jordan Belfort, který proslul zejména díky filmovému hitu Vlk z Wall Street, kde ho zvěčnil Leonardo DiCaprio, odhaluje v knižní novince svůj systém prodeje a přesvědčování. Krok za krokem představuje svůj recept na úspěch, díky kterému se mu podařilo získat obrovské bohatství pro sebe i klienty. Burzovní makléř známý svým bohémským stylem života, častými zkušenostmi s drogami a také akciovými podvody, koučuje čtenáře bez ohledu na věk, vzdělání nebo úroveň dosažených dovedností a především razí jasné poselství: úspěšný může být každý.

Pro příznivce klasiky:

Jules Verne – Dílo

Patří váš milovaný mezi příznivce klasických verneovek? Pak mu k Valentýnu pořiďte do knihovničky pár dalších úlovků. V Knihách Dobrovský najdete krásná vydání nestárnoucích vědeckofantas­tických románů v tvrdé vazbě a nové úpravě dle převzatých textů z prvorepublikových vydání. V naprosté většině případů je doprovází kresby Léona Benetta, nejvýznamnějšího ilustrátora Verneových knih. Na regálech Knih Dobrovský naleznete 18 románů včetně největších hitů jako je Cesta kolem světa za 80 dní nebo Dvacet tisíc mil pod mořem. Doporučená cena jednotlivých knih se pohybuje od 249 do 299 korun.

Pro ty, co rádi a zdravě vaří:

Ella Woodward – Lahodně s Ellou

Očekávané pokračování série kuchařek Lahodně s Ellou a přáteli patří do povinné výbavy každé foodblogerky. Nevšední kniha receptů je určena hlavně těm, co se rádi dobře a také zdravě najedí. Inspiraci Ella Woodward, samá uznávaná foofblogerka, čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly ke zlepšení zdraví. V knize naleznete recepty pro každou příležitost od všedních večeří až po významné akce jako jsou slavnostní hostiny, oslavy narozenin, pikniky, firemní večírky či svatby. Doporučená cena je 312 korun.