5 tipů, jak vybrat to pravé pero pro dítě

Bezpečnost

Hlavní je zdravotní nezávadnost materiálu, děti psací pomůcky často strkají do pusy a okusují. Nechcete přeci, aby se to vaše přiotrávilo.

Tvar

Trojhranné psací potřeby jsou základ všeho, napomáhají totiž ke správnému úchopu. Rozhodně dbejte na to, zda je vaše dítě pravák anebo levák a pořiďte mu proto vybavení určené přímo pro něho. Pero by se dítěti mělo dobře držet v ruce, takže určitě nepodceňujte i neklouzavou úchopovou zónu. To vše splňuje třeba roller EasyOriginal od Stabilo.

Vzhled

Důležité je, aby se dítěti psací pomůcka líbila, takže ho do papírnictví rozhodně vezměte s sebou a nechte ho si pero vyzkoušet, a hlavně vybrat v barvě, kterou má rádo. V kvalitním papírnictví nebude problém pero vyzkoušet. Navíc by vám měli předvést výměnu náplně, která by měla být snadná a nezpůsobovat ušpinění rukou.

Psaní

Pero by mělo po papíru klouzat, rozhodně by nemělo dělat kaňky a škrábat. U prvňáčků je důležitá šiřka stopy 0,5 mm, pro pokročilejší psavce můžete zvolit užší stopu.

Hrot

V případě, že vaše dítko na tužky tlačí, zvažte nákup rolleru, kde s každou novou náplní získáte i nový hrot, a kde je také štítek na jméno, aby se pero dítěti neztratilo.