Rodina

Pohyb je nezbytný pro zdravý vývoje dítět. Má ho dostatek?

Pohyb je nezbytný pro zdravý vývoje dítět. Má ho dostatek?

Pohyb dětem přináší radost a je pro jejich zdravý vývoj nepostradatelný. Především rané dětství je obdobím rozvoje motorických a rozumových funkcí, a formují se návyky budoucího životního stylu. Dětství strávené běháním venku, budováním pevností a šplháním po stromech, bylo ale většinou nahrazeno hrami uvnitř, sledováním… celý článek »

Jak si s dětmi užít léto na zahradě? Přinášíme deset tipů na zábavné aktivity

Jak si s dětmi užít léto na zahradě? Přinášíme deset tipů…

Prázdniny odstartovaly a rodiny s dětmi mají před sebou dva dlouhé měsíce, kdy musejí zejména pro své ratolesti vymyslet nějaký program. Není to žádná věda, perfektní léto si každý může užít i na vlastní zahradě nebo terase. Menším dětem stačí k zábavě bazének s vodou nebo pískoviště, s těmi staršími můžete vyzkoušet různé… celý článek »

Jak udržet pozornost dětí při výuce doma

Jak udržet pozornost dětí při výuce doma

Zrušení výuky na všech základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách znamená, že doma zůstalo zhruba 1,7 milionu dětí a mladých lidí, z nichž většinu (953 tisíc) tvoří žáci základních škol. Výuka pokračuje v omezeném režimu, žáci a studenti plní zadané úlohy a jsou za to klasifikovaní. Soustředit se na učení… celý článek »

Co dělat doma s dětmi? Čtěme si

Co dělat doma s dětmi? Čtěme si

Pandemie a karanténa nemusí znamenat nudu, ponorkovou nemoc z neustálého bytí doma a „depku“ z nedostatku vyžití. Kdy jindy, když ne teď se můžeme naplno věnovat svým rodinám, dětem, starostem i radostem bližních a také vzájemným vztahům. Všechno dohromady – sdílený čas strávený pospolu i nové zážitky nám může… celý článek »

Kdy dětem předat věno či výbavu do života? Ke svatbě je dostávají častěji synové

Kdy dětem předat věno či výbavu do života? Ke svatbě je…

Průzkum Stavební spořitelny České spořitelny ukázal, že pokud rodiče dávají dětem výbavu či věno, je právě uzavření sňatku téměř v polovině rodin příležitostí k jeho předání. Nejčastějším a nejoblíbenějším svatebním darem jsou v poslední době peníze, ale hmotná výbava má stále svou nezastupitelnou roli, a to i v generaci… celý článek »

Vajíčko jako pírko i ocelově vyztužené autosedačky

Vajíčko jako pírko i ocelově vyztužené autosedačky

Britská značka JOIE, která se může pyšnit titulem OFFICIAL FAMILY PARTNER FC Liverpool, představuje tři nové autosedačky, a to nejen pro fanoušky aktuálně nejlepšího anglického fotbalového klubu. Své potomky mohou tatínkové i maminky jako pírko odnášet z porodnice v bezpečném, přitom extrémně lehkém vajíčku JOIE i-Snug (jen… celý článek »
Partneři rubriky Rodina
Zajímavé odkazy