Studentská recenze: Na jídlo a pití mezi kolejemi – BUDDIES!

Nedávno otevřeli v Kunraticích Buddies restaurant, který najdete v domě Apartman student. Je to adresa Chemická 951. Z kolejí je to kousek. Každý den nabízí polední menu, ve kterých najdete klasická i méně klasická jídla. Za pěkných 120 Kč třeba grilovanou krkovici, smažené žampiony, španělského ptáčka, boloňské špagety nebo velmi dobrou roštěnou. To mi přijde docela cajk.

Kromě toho začínám rád v Buddies své „výlety“ do noční Prahy. Blíží se večer, mám hlad, ale ne zas takový, abych se najedl něčím velkým. Zároveň ale rozhodně neplánuji tah Prahou s prázdným žaludkem. V takovém případě se úplně nabízí klasické české „chuťovky“ jako je domácí tataráček s topinkami, nakládaný hermelín, utopenci nebo třeba domácí zabíjačková paštika. Ta je moc fajn!

Naopak druhý den po návratu se hodí třeba česnečka. Kromě toho mají i klasiku současných restaurací v hlavních jídlech, jako je třeba kuřecí prsíčko, losos nebo smažený sýr. Můžete si dát i těstoviny, sendviče nebo hamburgery. Poslední, co bych zmínil, je pizza. Tu jde koupit za slušnou cenu a hned si ji odnést na pokoj. K učení na zkoušky mohu jen doporučit. Celkově bych hodnotil restauraci nadprůměrně. Na poměry v Praze nedostanete vůbec špatné jídlo. Pro nás je to navíc z koleje fakt jen kousek. Rád se klidně protáhnu a dojdu si pro něco, než bych platil drahou dopravu až na kolej. Pokud by vás zajímalo víc, přesvědčte se sami zde: https://www.res­taurantbuddies­.cz/jidelni-listek/ Díky, že jste můj blog dočetli až sem. Pokud jsem vám nějak pomohl, klidně ho i sdílejte.