Zdraví

Zpátky do školy – fit a plní energie

Zpátky do školy – fit a plní energie

Letošní rok byl zcela výjimečný. Většina školáků má za sebou vůbec nejdelší „prázdniny" v životě. Po dlouhých měsících příští týden konečně zasednou zpět do školních lavic. Nikdo z nás přesně neví, jak to bude vypadat, ale jasná je jedna věc. Naši nejmenší ve školkách i větší školáci budou potřebovat dostatek energie, aby… celý článek »

Chůze = jeden z nejzdravějších pohybů (nejen) pro děti

Chůze = jeden z nejzdravějších pohybů (nejen) pro děti

Znáte ten pocit, když jdete lesem nebo parkem, dýcháte svěží vzduch, a vnímáte přírodu kolem? Tato aktivita má na naše fyzické i psychické zdraví významný vliv. Pro zdravý vývoj dětí je pak chůze přímo nezbytná. Často ale cesty do školy nebo za kamarády děti absolvují autem spíše než pěšky. Pokud auto vyměníte za procházku… celý článek »

Dětem doma hrozí někdy větší nebezpečí než na silnici. Pozor dejte na příbory v myčce i ovládání žal

Dětem doma hrozí někdy větší nebezpečí než na silnici.

Pády, popáleniny či pořezání. To jsou jen některá z rizik, která podle Národního registru dětských úrazů hrozí dětem v domácnosti. Poranění doma přitom podle registru tvoří více než čtyřicet procent všech úrazů, s nimiž musí děti vyhledat lékařskou pomoc. Kromě známých rizik, jako je pád ze schodů či opaření vodou z konvice… celý článek »

Prázdniny plné dobrodružství. 5 věcí, které vám nesmí chybět, čeká-li vás výlet s dětmi

Prázdniny plné dobrodružství. 5 věcí, které vám nesmí…

Ať už se chystáte na pěší túru po horách, táboření v přírodě, nebo třeba jen na půldenní výlet, s dětmi budete mít pokaždé o zábavu postaráno. I když se můžete spolehnout, že s malými rošťáky se vám zřejmě ne vždy podaří dodržet plán na 100 %, příprava se vždycky vyplatí. Protože, ruku na srdce, kolikrát se vám už stalo, že… celý článek »

Dejte šanci cvičení s vlastní vahou. Výsledky vás ohromí

Dejte šanci cvičení s vlastní vahou. Výsledky vás ohromí

Univerzální recept na spokojený život neexistuje, ale kdyby se ho někdo přeci jen odvážil sepsat, téměř jistě by jako jednu z ingrediencí uvedl pravidelné cvičení. Není tajemstvím, že pohybová aktivita (je-li prováděna správně) prospívá fyzickému i psychickému zdraví snad ve všech ohledech. celý článek »

České jablíčko vždy po ruce

České jablíčko vždy po ruce

Lidové moudro praví, že pokud si dáte každý den jedno jablko, nebudete potřebovat lékaře a budete zdraví. O své tělo samozřejmě musíte pečovat po všech směrech, ale vězte, že přísloví našich předků má něco do sebe. Jablka obsahují velké množství vlákniny, vitamíny, minerální látky a antioxidanty – tedy složky, které náš… celý článek »

Dětské přísady do koupele nepotěší pokožku, ani životní prostředí

Dětské přísady do koupele nepotěší pokožku, ani životní…

Voda a vodní radovánky jsou pro děti jedním z největších lákadel. Není proto divu, že řada výrobců nabízí nejrůznější produkty, které i obyčejnou vanu promění v zábavní park. Své ratolesti tak můžete doma dopřát zábavnou slizovou lázeň nebo vanu plnou třpytek. Spotřebitelská organizace dTest nechala otestovat 12 dětských… celý článek »
Partneři rubriky Zdraví
Zajímavé odkazy